Náměstí Deák Ferenc tér

Deák Ferenc tér je velmi důležité náměstí v samém centru Budapešti. Jméno získalo po Deáku Ferencovi, důležitém maďarském státníkovi a ministrovi spravedlnosti v 19. století. Náměstí se nachází v centru města na křižovatce několika důležitých a frekventovaných ulic. Jako například Bajcsy-Zsilinszky, Erzsébet tér nebo Deák Ferenc utca.

Díky tomu je toto náměstí velmi významným dopravním uzlem. Možná nejdůležitějším ve městě. Ve stejnojmenné stanici metra se kříží všechny tři linky budapešťského metra. Na povrchu pak vedou tramvajové linky 47 a 49. Zajíždí sem také desítky linek autobusů.

Náměstí Deák Ferenc tér je relativně hodně rozlehlé, jeho velká část je upravena jako sady, v severní části se nachází moderní fontána. Jižní část hlavně kolem ulice Károly körút pak slouží jako autobusové a tramvajové nádraží.

Ve dne je náměstí oblíbeným místem pro pikniky a relaxaci v zeleni. V noci je pak oblíbeným místem zábavy pro mladé, protože se v okolí nachází i spousta barů a dalších nočních podniků.

 

 

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist