Náměstí Moszkva tér

Náměstí Moszkva tér nebo dříve také Széll Kálmán tér je velmi rušné náměstí a dopravní křižovatka v Budapešti, na pravém břehu Dunaje, nedaleko hradu. Konkrétně se nachází mezi vrchy Rózsadomb a Várhegy. Náměstí také leží na Budínském okruhu na křižovatce ulic Margit körút, Krisztina körút a Szilágyi Erzsébet fasoru. Náměstí katastrálně patří k II. městskému obvodu Budapešti

Pokud byste si chtěli podobu náměstí ještě více přiblížit, tak je to v podstatě taková obdoba pražského Florence. To znamená rušné a velké náměstí, na kterém se kříží dopravní linky. Ať už je to metro, tramvaje, autobusy, ale i osobní doprava. Okolo je spousta nevzhledných budov ve kterých jsou sídla různých firem nebo často různé obchody a fast foody typu McDonalds a Burger King.

Zdejší stanice metra se jmenuje také Stanice Moszkva tér a její zajímavostí je, že se jedná o nejhlubší stanici v celé síti. Nachází se na lince M2. Stanice byla otevřena roku 1973 a má typickou socialisticky strohou výzdobu. V roce 2006 zde proběhla rekonstrukce.

Co se týká dalších dopravních linek, tak náměstím projíždějí tramvaje linek 4, 6, 18, 41, 59, 59A, 61 a autobusy linek 5, 16, 16A, 22, 22E, 39, 90, 90A, 91, 102, 116, 128, 149, 155, 156, 190, 222, 256.

Moszkva tér je oblíbeným východiskem k turisticky atraktivním Budínským vrchům a také k Budínskému hradu (pěšky nebo autobusy 16, 16A a 116). Náměstí je také typické svými hodinami, které se staly oblíbeným místem pro schůzky. Jinak z dopravních terminálů a nástupišť ve tvaru včelí plástve doslova dýchá duch socialismu.

Zkrátka na samotném náměstí Moszkva tér není nic moc zajímavého, ale pokud se budete po Budapešti pohybovat, tak ho pravděpodobně chtě nechtě neminete.

Panorama náměstí Moszkva tér

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist