Elegantní Vörösmarty tér zve nejen k odpočinku

Pokud si chcete odpočinout od budapešťských památek, pak to určitě udělejte na elegantním náměstí Vörösmarty tér, které se nachází ve starobylé Pešti. Je to vskutku elegantní náměstí jako ze starých časů s malými obchůdky, kde nakoupíte maďarské víno nebo tradiční čabajky. Navštivte rovněž secesní obchodní dům Luxus, který tu stojí již od roku 1911. Zboží si můžete vybrat ve třech honosných patrech

Na kávu do slavné cukrárny Gerbeaud.

Najdete zde také mnoho kávárniček s venkovním posezením. Navíc je tu nejslavnější budapešťská cukrárna Gerbeaud (www.gerbeaud.hu). Dejte si zdejší vyhlášenou kávu a vynikající dort. Na náměstí najdete též restauraci Onyx, která získala pověstnou Michelinovu hvězdičku.

V zimě jsou zde adventní trhy.

Malé náměstí vede zajímavý kulturní život. Konají se zde vyhledávané vánoční trhy, které každoročně startují 29. listopadu, tedy v prvním adventním týdnu. Pokud bude zrovna adventní odbobí, uvidíte v oknech cukrárny Gerbeaud umělecký adventní kalendář.

Za maďarským básníkem.

Zdejší dominantou je socha básníka Vörösmartyho. Mihaly Vörösmarty byl maďaraský básník a spisovatel, který žil v 19. století. Je autorem druhé maďarské hymny zvané Szózat. V okolí náměstí se nachází Řetězový most, Budínský hrad, Bazilika sv .Štěpána a Parlament. Milovníci nakupů zamíří do blízké ulice Váci Utca a do tržnice Nagy.

Zatím nikdo nic nenapsal.

Okomentovat článek

TOPlist